Antrikot Ne Zaman Tuzlanır?

Antrikot lezzetinin yanında çok yumuşak olarak anılsa da doğru pişirme tekniği ile pişirilmediği takdirde çokta yumuşak olmayan bir forma ulaşır. Bunun önemli sebeplerinden biri tuzunun atıldığı zamandır. Et pişirme konusunda uzman olan şefler tuzlama konusunda faklı görüşlere sahiptir. Antrikotun yıkanıp yıkanmaması gerektiği hakkında bilgiler için yazımı inceleyin.

Antrikot Ne Zaman Tuzlanir

Şefler kendi içinde tuzlama konusunda üçe ayrılmış durumdadır. İlk gurup eti yağladıktan sonra tuzlayıp pişirmeye kalkerken, ikinci grup etin bir yüzünü pişirdikten sonra çevirir ve pişen yüzü tuzlar ardından ikinci yüzü pişen et dinlenmeye alınır ve tuzlanmayan yüzü yukarı bakacak şekilde yerleştirilip bu yüzüde tuzlanır. Üçüncü gurupta yer alan şefler ise Nusret gibi eti pişirdikten sonra üst kısımda kalan yüzüne yeteri kadar tuz atarak servis eder.

Peki bu tuzlama süreçlerinin hangisi doğrudur? Aslına bakarsanız üçüde doğru sayılır. Bunun sebebi bu etlerin üçüde yumuşaktır. Fakat bu şefler alanında uzman, kullandıkları etleri özenle seçilmiş ve kullandıkları ekipmanlar profesyonel olduğundan evde aynı sonuca ulaşamayabiliriz. Biz size evde yaptığınızda hangi formülü uygulayacağınızı paylaşacağız. Etin sonrada tuzlanması kafalarda acaba tuz ete yeterince geçer mi? tuz ağzıma gelir mi? gibi sorular getirmektedir.

Öncelikle kendinize bir adet tuz değirmeni alın. Ve mümkünse deniz tuzu kullanın. Değirmen tuzunuzu ince öğüteceğinden kolaylıkla hızlı bir şekilde ete tadını verir. Ete önden tuz atmak tavanızın yeteri kadar sıcak olamaması durumunda etinizi sertleştirebilir. O sebepten siz ikinci taktik olan etin pişen yüzlerini sırayla tuzlama taktiğini uygulayın. Bu tarafımızdan defalarca denenmiş ve iyi sonuç almış bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir